Strona główna Giełda Katalog firm Aktualnosci Leksykon Technologie Forum Linki Reklama Kontakt

GIEŁDA

Poszukuję:

kupię węgiel, miał hurt

Poszukuję węgiel

Miały Ekogroszeki , muły

poszukuję miałów i mułów

Poszukujemy odbiorców w Polsce Północnej

Oferuję:

TRANSPORT

KOMPLEKSOWE DOSTAWY WĘGLA.

Węgiel z rosji - polecamy

KOMPLEKSOWE DOSTAWY WĘGLA.

TANI MIAŁ POLSKI I SYBERYJSKI

Współpraca:

TRANSPORT

BEZPOSREDNI IMPORTER OFERUJE OLEJ NAPEDOWY

TRANSPORT !!!

Nawiążemy współpracę

nawiążę współprace z dystrybutorami węgla kamienego

wejdź na giełdę »

dodaj ofertę »

technologie

Bagger 288 - największa koparka świata

Branża górnicza piłuje gałąź, na której siedzi

więcej »

 

Aktualności

Innova Capital inwestuje w sektor przesyłu energii

Innova Capital, dzięki inwestycji w Grupę EnergoBit dostarczającą kompleksowe rozwiązania i usługi remontowo-inżynieryjne dla sieci przesyłowych niskiego, średniego i wysokiego napięcia oraz producentów energii elektrycznej, uzyskuje dostęp do perspektywicznego rynku, który w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej czekają w najbliższych latach znaczące inwestycje.

Innova Capital (Innova) wiodący środkowoeuropejski fundusz private equity wspólnie z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) zainwestują w oraz dokapitalizują Grupę EnergoBit, lidera na rumuńskim rynku produktów i usług świadczonych na rzecz operatorów sieci przesyłowych i producentów energii elektrycznej. Innova obejmie ok. 52,8% akcji i pakiet kontrolny w spółce. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w pierwszym kwartale 2013, po uzyskaniu odpowiednich zgód i spełnieniu się uzgodnionych warunków zawieszających .
Grupa EnergoBit wyspecjalizowana jest w pięciu kluczowych obszarach: zarządzaniu projektami w formule „pod klucz” (turn key projects) dla sieci niskiego, średniego i wysokiego napięcia; w tym jako generalny wykonawca robót elektrycznych dla farm wiatrowych, innych producentów energii oraz sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, a także robót elektrycznych dla klientów przemysłowych i komercyjnych; instalowaniu i integracji systemów zarządzania oraz monitorowania sieci energetycznych; produkcji urządzeń, w tym stacji transformatorowych; utrzymaniu i konserwacji sieci oraz zaawansowanych usługach wykonawczych związanych z budową oraz remontami sieciami wysokiego napięcia. Spółka osiągnęła znaczący udział w rynku najbardziej zaawansowanych aplikacji, takich jak systemy SCADA, dla sieci przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej, który jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku oprogramowania dla przemysłu.
„To dla nas strategiczna inwestycja. Od długiego czasu szukaliśmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej spółki o tak silnej pozycji i potencjale wzrostu, będącej wyspecjalizowanym dostawcą usług i produktów dla sektora przesyłu, dystrybucji i produkcji energii elektrycznej. Kraje naszego regionu nie mają alternatywy. Infrastruktura przesyłowa zarówno w Polsce, jak i Rumunii jest zdekapitalizowana i wymaga w najbliższych latach dużych nakładów inwestycyjnych. Nie chodzi tylko o modernizację istniejących sieci. Powstają lub planowane są coraz to nowe inwestycje, a wraz z nimi rośnie popyt na usługi związane z integrowaniem różnego typu instalacji oraz przyłączaniem nowych zakładów – m.in. produkujących energię ze źródeł odnawialnych – do sieci energetycznej. To wielka szansa dla firm świadczących tego typu usługi” – deklaruje Andrzej Bartos, Partner Zarządzający Innova Capital.
„Jest mi miło poinformować, że Grupa EnergoBit pozyskała nowych inwestorów, fundusz Innova Capital i EBOiR, i wzmocniona szybko wkracza w nowy etap rozwoju. Do współpracy zaprosiliśmy międzynarodowych inwestorów, których wiedza oraz wieloletnie doświadczenie pomoże nam skuteczniej wykorzystać pojawiające się na rynku możliwości. Innova Capital to zespół ekspertów, którzy zapewnią nie tylko finansowanie, ale i wartość w postaci kompetencji zarządczych i międzynarodowej sieci kontaktów. Doceniamy również fakt, że nasi partnerzy mają znaczące doświadczenie w branży energetycznej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i że wszyscy dzielimy wspólną wizję. Razem jesteśmy silniejsi i od dziś wspólnie, jako jeden zespół, będziemy pracować na dalszy sukces Grupy – powiedział Pal Peter, współzałożyciel Grupy EnergoBit.
„Grupa EnergoBit będzie kontynuować dotychczasową strategię, która przynosi znakomite efekty. Będziemy rozwijać produkty i usługi, szczególnie w obszarze utrzymania sieci energetycznych, produkcji i dostarczania sprzętu elektrycznego oraz świadczenia usług energetycznych. Z radością witamy na pokładzie Innova i EBOiR i wierzymy, że ich wsparcie przyczyni się do dalszego budowania fundamentalnej wartości Grupy – powiedział Florin Pop, Prezes Grupy EnergoBit.
Clifford Chance Badea, Roland Berger oraz Ernst & Young pełnili rolę doradców inwestycyjnych Innova przy transakcji EnergoBit.
***
O Innova Capital
Innova Capital należy do czołówki środkowoeuropejskich funduszy private equity inwestujących w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej fundusz Innova Capital zainwestował blisko 500 mln EUR w 40 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu. W 2010 r. magazyn Unquote wyróżnił Innova Capital nagrodą Fundusz Roku Europy Środkowo-Wschodniej za emisję piątego funduszu Innova/5.
www.innovacap.com

O EnergoBit Group SA
EnergoBit Group SA (EnergoBit) jest wiodącą grupą inżynieryjną na rynku rumuńskim, której działalność koncentruje się na świadczeniu usług i dostarczaniu komponentów dla elektroenergetycznych sieci przesyłowych niskiego, średniego i wysokiego napięcia. Do Grupy należy 11 spółek, które oferują bardzo szerokie spektrum usług i produktów związanych z przesyłem energii elektrycznej. Na kluczowe kompetencje Grupy składają się projektowanie, inżynieria, zarządzanie projektami pod klucz oraz usługi konserwacyjne. EnergoBit posiada także dwa zakłady produkcyjne. Model biznesowy spółki umożliwia dynamiczny rozwój, wspiera jej konkurencyjność i realizację projektów w najbardziej atrakcyjnych segmentach rynku, w tym perspektywicznym segmencie energii odnawialnej.


Źródło: Barbara Matusik Grayling Poland

dodano: 15:50, 29.11.2012


 
WYSZUKIWARKA

Szukaj wg słowa kluczowego:

 

Katalog firm

MAWO-TECH

PPHU Wach-Mar Mariusz Wachecki

INCOMGREEN International Company of Green Energy

PHU Bartex Karolina Bartniczek

SKŁAD OPAŁU GLIWICE

PHU AKTE

Eurologistyka-Wschód

Firma Handlowa TERGO Anna Janas

Carboma s.c.

Firma Handlowo-Usługowa CARBO Adrian Jojko

wejdź do katalogu »
dodaj firmę »

WYSYŁANIE ZAPYTAŃ

WĘGIEL KAMIENNY

WĘGIEL BRUNATNY

WĘGIEL AKTYWNY

WĘGIEL DRZEWNY

MASZYNY I URZĄDZENIA

AKCESORIA

leksykon

Woda gazowana

Tlenek węgla(II)

Spiekanie

Kwas węglowy

Freony

więcej »

AKTUALNOśCI

VEKA AG wzmacnia swoją pozycję poprzez przejęcie konkurencyjnej firmy GEALAN.

Pliki cookies - Polityka prywatności

Innova Capital inwestuje w sektor przesyłu energii

PBG, PGNiG i Bank Pekao zawarły porozumienie w związku z budową kopalni ropy naftowej i gazu ziemnego Lubiatów-Międzychód-Grotów

Akcyza na węgiel i koks

więcej »

PRAWO

więcej »

forum

Selling coal Ukraine ICQ439397129 (1)

utleniony węgiel brunatny (0)

ktoś oszukuje (4)

UWAGA na eko groszek workowany z firmy eko-pak (9)

nowe ciekawe forum (0)

więcej »

CENTRUM INFORMACJI

Serwis palet transportowych

Serwis rynku paliw


Giełda Katalog firm Leksykon Aktualności Forum Technologie Linki Reklama Regulamin Pomoc Kontakt

 Korzystanie z bezpłatnych mechanizmów serwisu oznacza akceptację jego regulaminu.